Vaba ajakirjanduse ajusurm

Prindi

Elmer Joandi

1

Lugesin Postimehest artiklit "Taliban kasutab pedofiiliat relvana". Artikli teisest poolest selgus, et üks kohaliku politseijaoskonna seksiori oli oma peremehed maha lasknud ja siis tõenäoliselt kohalikud narkotsi kasvatavad talumehed olid võtnud relvad sõjasaagiks.

Artikli esimeses osas kirjeldati kui raske on sääraseid üksikuid massimõrvareid tabada. Lõpus oli isegi viisakalt sõna antud Talibanile, kes kinnitas, et nemad küll seda jama ei vaja - mis on ka lihtne ja loogiline. Tõenäoliselt on kohalikud talumehed tõesti selles olukorras Talibani poolel. Igas normaalses narkotsi kasvatavas ühiskonnas oleks.

Eestigi osalusel toimuva Afganistani hõlvamise tulemuseks on järjest suurenev narkootikumide tootmine. Nüüd siis, artiklit tagant ettepoole lugedes saame teada, et läbinisti korruptiivse narkoühiskonna politseinikud praktiseerivad massiliselt pedofiiliat ning nende minister kahetseb, et kõiki sääraseid politseinikke nad kaitsta ei suuda. See jutt ei üllata. Üllatab kriitikavaba trükk rahvusvahelise meedia poolt.

Huvitav sealjuures oli, et artikli allikas oli AFP/BNS. Seega ei saa seda pidada kohaliku toimetaja lihtsaks rumaluseks, vaid tuleb juba küsida, et kas terves maailmas on terve mõistus otsa saanud ja kõigi ette seatud lihtsaid fakte tõlgendatakse nii, nagu valitseva propaganda peavoolule vajalik. Ma loen juba ammu Postimeest tagant poolt ettepoole, nüüd selgub, et pean hakkama nii lugema ka iga individuaalset artiklit.

Eestile on siit hea näide, miks eksivad psühholoogilise kaitse ja riikliku propaganda pooldajad. Nende soovitud suhtumise lubamisel muutub (on muutunud) ajakirjandus vaid mõne aastaga Pravda-laadseks tualetikraamiks - tagant poolt ettepoole lugedes selgub ka peamine osa tõest.

1

2016-06-19