Lihula paranoia

Prindi

Kirikiri

1

Veidi allpool järgnev provokatiivsevõitu kollaaž kirjeldab Lihula ausamba ümber kobrutavat üsna täpselt. Vähemalt emotsionaalsel tasandil: kõik on kõigega seotud, otsekui puudutab, aga päris täpselt aru ei saa, kuidas.
Ajalugu kui kollektiivne vaimse tegevuse häire. Või hoopis Tony Judti sõnutsi: minevik on teine maa. Üheltpoolt on toimuv hea: seda, et haavad on vaid meigitud, mitte tervendatud, on tunda ja puhastamine aitab ravimisele kaasa, kuid tundub, et see kipub Eesti ühiskonnale veel üle jõu käima. Viimased viis aastat on ajanud eestlasi aina põhjalikumale identiteediotsingule, -meenutamisele ja -leiutamisele.
Euroliit on seda suundumust muidugi tublisti takka tõuganud, aga... Paistab, et midagi mõistlikku välja pole tulnud. Valitsus käitus abitult ja vastikult (kas see oligi see sügisene PR-trikk, mida Res Publica läbikukkumise järel Euroopa Parlamendi valimistel oodati?).
Arvamusliidritest jääb mulje, et kestavad igavesed kaheksakümnendad Pälsoni ühikas.
Ja asjaosaliste poolt mingi esoteerika, äärmuslaste möga ja vandenõuteooriad...
Üldiselt on korda läinud tähtis ja vajalik teema põhjalikult ärasolkida.

Paranoia...

Lihula uue ausamba kavand: [1]

(GIF)

Küsimusi:

(JPEG)
Kuidas suutis Venemaa suursaatkond mälestusammaste uuendamise käigus just Lihulas kivisse raiuda «Igavene au kangelastele, kes on langenud lahinguis meie kodumaa vabaduse ja sõltumatuse eest» asemel «Igavene au kangelastele, kes on langenud lahenguis meie kodumaa vabaduse ja sõltumatuse eest». Kirjaviga, mis pole ometi sündinud hooletult arvutiga kirjutades ja mis on solvavalt teiskeelse inimese tehtud?

Tiit Madisson - kas see on seesama mees, kes KGB kontori ülevõtmiskomisjoni kuuludes oma toimikuga 2. korruse aknast alla hüppas? Ja kus see toimik nüüd on?

Kas tõesti mälestati ainult eestlasi või pigem waffen SS-i:

(JPEG)

Tapetud esiisade eest: Svenska Motstånds Rörelsen - tuntud Rootsi natsirühmitus. Rootsi on teatavasti pikaajalise sõjakogemusega, viimati Põhjasõjast. Vaata ka.

RAHULOLEMATU: Kindralleitnant Aleksander Einseln esitas oma visiooni ebaõiglusest Eesti moodi juulikuu Tegelikkuse KesKus KUI MITTE NÜÜD, SIIS MILLAL?

/.../Ei ole Madisson tänapäeval kaugeltki üksi, veel on inimesi, kes julgevad olla vabad, ilma, et peaksid tantsima võõra pilli järgi. Tolleaegsed mädapaised pole kadunud, sest terve mõtlemisviis pole nomenklatuursete riigijuhtide hulgas tänaseni jalgu alla võtnud. Eelmise sajandi algul Juhan Liiv ütles ettenägelikult, “Tõest ükskord kui terve mõte, ükskord on eesti riik.” Vaevalt aga nägi ta ette, et terve mõtlemisviisini ei ole me jõudnud veel siiani./.../

Terve mõtlemise lipulaeva Tiit Madissoni raamatu "Maailma uus kord : judaistide ja vabamüürlaste varjatud tegevus rahvaste ning riikide allutamisel " sisukorrast:

I VÄLJAVALITUD RAHVAS

35 Ketserlus ja muud juutide tekitatud segadused Venemaal.

II KURJAKUULUTAV ALGUS

52 Vabamüürluse varjatud eesmärgid
54 Templirüütlid
60 Massoonide edu Britannias ja judaistide käsilane Oliver Cromwell

III PÜRGIMINE VÕIMULE

72 Illuminaadid teevad revolutsioone
79 Sionism ja "juudi riigi isa" Theodor Herzl

IV VENEMAA KRAMPIDES

106 Vabamüürlased ja revolutsioon
107 Jaapan - vabamüürlaste ja judaistide tööriist

V TSAARIRIIGI KOKKUVARISEMINE

121 Juudipankade finantsid revolutsionääridele
122 Vabamüürlaste loožide asutamine Venemaal
123 Tsaarivõimu kukutamise ettevalmistamine

VI KOMMUNISTLIK VÕIM - ILLUMINAATLIK EKPERIMENT

136 Bolševistliku võimu judaistlik iseloom
142 Semiitlik-massoonlikud revolutsioonid Ungaris ja Saksamaal
144 Antisemitism - vastureaktsioon bolševike võimule
183 Venemaa varanduste kantimine Läände

VII SIIONI TARKADE PROTOKOLLID: KIRED JA FAKTID

VIII EBAÕNNESTUNUD VASTUHAKK

210 Hitleri rahastajad
217 Adolf Hitler ja juudid
231 Kuidas liitlassõdurid "vabastatud" maal tegutsesid

IX HOLOCAUST - AJALOO SUURIM VALE

239 Koonduslaagrite vangide hukkumise põhjused ja ohvrite arv
241 Gaasikambrite versiooni sünd
243 Holokaustiteooria Achilleuse kand
246 Vale kokkuvarisemine
249 Nürnberg: valedele üles ehitatud protsess
254 Seebiloo surm
269 Holokaust kui "transatlantilise mõtlemisviisi" alus

X AMEERIKA, MIDA ME EI TUNNE

273 Kes juhivad USA meediat
280 Juutide mõju USA poliitikas
295 Ameerika Kodusõda: millest ajalooraamatud ei kirjuta
296 Ameerika vabamüürluse ajaloost

XI MAAILMA UUS KORD TULEKUL

308 Judaism ja sionism Maailma Uue Korra loojana
315 Euroopa Liit - vabamüürlaste sünnitis
323 Eesti massoonide haardes
329 Saatana märgi all

Kahju, et Madisson Keskerakonnast lahkus, oleks olnud veelgi naljakam. Tänase Eesti poliitilises süsteemis pettunud ja omaaegne äge Rahvarinde kritiseerija peab keskparteid rahvusluse ideele truuks jäänud aatemeeste erakonnaks. Madissoni sõnul tahtis ta oma osalusega anda panuse Keskerakonna kiireks võimuletulekuks, riikluse ja rahvuse hüvanguks.

1

[1] Postimehe lugeja reaktsioon:

ahhaa 09.09.2004 10:22 a veel 09.09.2004 09:56 http:// http://www.kirikiri.ee/brev...

Kardan, et sellelt leheküljelt leiab lihtsalt paska, mis püüab õigustada komsomolinolkide eesti rahva vastast tegevust jälle mingite müstiliste SS-vormidega... Kahju kui inimesed oma rahva ja kodumaa ajalugu ei tea, veel hirmsam on kui nad lähevad kaasa 50 aastase ajupesu ohvrite loosungitega... Alles oli siin ära toodud Eesti viimase seadusliku peaministri 1944. aastal, prof. Jüri Uluotsa kõne. Lugege ja mõelge, mis seisukorras oldi ja mis valikud meil olid. Olgem uhked, et meil oli nii oalju mehiseid mehi, kes hoolimata oma elust läksid kodu ja rahvast kaitsma kurjategijatest sissetungijate vastu,kes ikka veel mõnitavad meie rahvast... J. Uluotsa kõne: "Eesti rindel on alanud suur pealetung, mitte üksi idast vaid ka kagust. Sellega on loodud olukord, mis nõuab kindlat seisukohavõtmist.

10 augustil ma rääkisin Tartus. Nüüd on aga kaaskodanikud avaldanud tungivat soovi, et ma kordaksin oma kõnet raadios, et ka suured hulgad saaksid seda kuulda.

Selles sõjas ristlevad paljude riikide ja rahvaste huvid. Mitmed rahvad võitlevad koos teiste rahvastega, kellega neil ei ole ühiseid sihte ja huvisid. Võideldakse koos kuid igal on oma huvid ja eesmärgid.

Eestil ei ole midagi tegemist suuriikide võitlusega üksteise vastu. Tehakse selles sõjas hirmus palju propagandat ühe ja teise rahva arvel ja pillutakse puru inimestele silma. Ka meie oleme oma nahal saanud mitmesugust propagandat tunda. Meil on silmade ees ainult Eesti huvid.

Idast tungiti meile ilma põhjuseta kallale. Meie kaitseme oma riiki ja vabadust. See on ainuke põhjus miks me sõdime. Meie rahvas teab, mis tähendab kallaletung idast. Peaks Venemaa uuesti meid okupeerima, siis ootab meie rahvast häving ja laialivedamine Siberisse. 1941.a. ootasime igatsusega pääsemist ja pääsemine tuli. Kui Venemaa uuesti meid okupeerib, ei ole meil ühtegi pääsemist oodata. Ja kui kord peaks pääsemine, tulema siis ei ole enam ühtegi eestiverelist inimest olemas, keda võiks päästa.

Sõda läheneb lõpule. Meie peame katsuma maad hoida vabana, kuni saabub rahu või vähemalt vaherahu. See võib päästa meid hukkumisest. Meie arvestame selles sõjas reeglitega ning meil on õigus abi vastu võtta igalt poolt, kust see meile tuleb. Seekord aitavad meid sakslased ja sellepärast võitleme nendega koos. Teist ega kolmandat võimalust ei ole. Peame selles võitluses kõik jõu kokku võtma. Need kes seni on endid tagasi hoidnud, astugu välja ja mingu frondile. Bolshevistlikul Venemaal ei ole ühtegi õigust meile kallale tungida. Liitumine 1940.a. Nõukogudega oli vägivalla akt, mida teostati terrori ja sõjaväe võimuga Eesti rahval ei ole sellega midagi tegemist.

Saatus on praegusele generatsioonile raske koorma peale pannud, aga ka endised generatsioonid on pidanud samasuguseid raskusi kandma. Alates 1130.a. on 39 sõda käinud üle meie maa ning käesolev on 40- nes. Neist sõdadest tuli 90% idast. On alati leidunud rahvaid, kes Eestimaad on aidanud. Taanlased, rootslased, sakslased, poolakad. Ja Eesti elas üle kõik need sõjad. Meie paneme oma lootuse kuningate kuningale ja teame, et meie poolt on õigus ja õiglus. Praeguses raskes olukorras loodame meie Temale ja usaldame endid Tema kaitsele...""

2004-09-09