Teemad

Kord, korratus ja entroopia

Prindi

.

1

Informatsioon on võrgus laiali, Kirikiril on plaanis veidi tegeleda sorteerimise ja koondamisega. Paljudes kohtades toimub vägagi huvitavaid vestlusi ja arutelusid, mis unustatakse või siis jäävad vahelehüüete ning omavahelise kemplemise tagajärjel üsnagi raskesti jälgitavaks. Ometigi selline vestlusvorm annab asjale dialoogilise ootamatuse ning põhjustab huvitavaid mõttekäike.

Tekkiski siis idee, et kui listide moderaatorid (ning muidugi ka seal kirjutanud inimesed) pole iseenesest selle vastu, et vestlusi avaldada, siis võikski seda teatud toimetatud kujul teha. See tekstidesse vestlustest tulenev hüplikus ja kohatised mõttekordused tulevad vahest asjale kohati isegi kasuks.

Kuid sellised tekstid on kirjutatud konkreetses kontekstis ja vesteldes konkreetsete inimestega, kelle eelteadmisi ja hoiakuid on silmas peetud, seepärast pole kindel, kas on ikka õige neid vestlusi sellisel kujul kusagil mujal avaldada. See ongi üleskutseks, et äkki arvab keegi, et on asju, mida välja pakkuda ja tunneb end selleks ka piisavalt volitatuna, meie aadress on nagu ikka: info@kirikiri.ee

Mõned inimesed on juba ise selliste asjade toimetamisega algust teinud, soovitaks kohe näiteks toimetatud arutelusid füüsik Laur Järve koduleheküljelt:

Kord, korratus ja entroopia

Entroopia korrapärases kärguniversumis

Evolutsioon, juhuslikkus ja entroopia

Universumi eesmärk ning elu mõte — kas mõttekas küsimus?

Jumal on budismis üleliigne

Buddha vaikimisest

Budistlik loogika

Kirikiri.ee lehelt:

Geneetilisest muundamisest ja põhiväärtustest

Geneetilisest muundamisest ja põhiväärtustest II

Alternatiivsetest energia-allikatest

Kuhu lähed, energeetika?

Kui USA kõrbeb laenul elava ühiskonna pärast, siis mida kuradit Eesti peaks tegema!

Laenuturg, kinnisvara ja pangakampaaniad

You are what you eat

Ja muidugi

Via.ee - vestlused teel

1

2005-02-17

MärksõnaEvolutsioon

MärksõnaVõrk